13 Ocak 2016 Çarşamba

İğne büyüsü aşk için mi, zarar vermek için mi yapılır? Dikkat!


Hem bağlama büyüsü hem de kara büyü olabilen iğne büyüsü

İğne büyüsü eski çağlardan beri uygulanan “çift ağızlı büyü”lerdendir. Hem  sevgiliyi bağlayıp aşık etme niyetiyle hem de kişiye zarar verme amacıyla uygulanabilmektedir.


Bu yazımızda iğne büyüsünün her iki versiyonu hakkında da size bilgi sunmaya çalışacağız.

İğne büyüsünün aşık etme amacıyla yapılan versiyonu


İğne büyüsünün olumlu amaçlar için kullanılan bu türüne Anadolu’da “firkete büyüsü” adı da verilmektedir. Çünkü eski çağlarda iğne yerine firkete kullanılarak yapılmıştır.

Farslar ise bu büyüye “suzen büyüsü” demektedir. Suzen kelimesi Fars dilinde iğnenin karşılığıdır. Zaten bu büyünün en yaygın yapıldığı yerlerden biri de İran’dır.

Bağlama ve aşık etme büyüsü şeklinde yapılan iğne büyüsünün iki farklı uygulama biçimi vardır:

İğneye siyah ip geçirilmesi ile yapılan iğne büyüsü

Bir iğneye ya da firketeye siyah bir ip geçirilir. Kime büyü yapılmak isteniyorsa onun adındaki harf sayısı kadar ipe düğüm atılır. Düğümlerin atılması sırasında tılsımlı sözcükler okunur. Ardından bu düğümlü ipin geçirildiği iğne kişinin üzerinde taşınır.

Bazı kaynaklarda iğnenin kişinin göğüs bölgesinde ve sol tarafta taşınması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır.

Kim bu düğümlü iplik geçirilmiş iğneyi üzerinde taşırsa karşıdaki kişiyi kendisine hemen aşık eder. Kişi üzerinde iğne bulunan muhatabına baktığı zaman duygularına hakim olamaz ve onun her dediğine gayriihtiyari  “evet” der.


Elmaya iğne batırılması sureti ile yapılan iğne büyüsü


Aşık etme amacıyla yapılan bir diğer iğne büyüsü çeşidi ise meyvelere özellikle de elmaya iğne batırılarak yapılan büyüdür.

Hiçbir yerinde çizik ve çürük olmayan bir elma alınır. Ve elmanın karşılıklı iki tarafından birer iğne batırılır. Bu iğneler aslında kadın ve erkeği temsil eden birer semboldür.


Elma insanlardan uzak bir yere götürülerek saklanır ve çürümeye bırakılır. Elma çürüyüp iğneler yere düştüğü anda bu iki kişi birbirine sarsılmaz bağlarla bağlanır. Elmanın çürümesi de tıpkı iğneler gibi bir semboldür. Elmanın çürümesinden kasıt arayı bozan ve birlikteliğe engel olan kişilerin etkisizleşmesidir.

Bu versiyonda etkilenmenin oluşması için bazen birkaç hafta beklemek gerekebilir. Fakat elma ile yapılan bağlama büyüsünün siyah iple yapılan bağlama büyüsünden çok daha kalıcı olduğunu bilmek gerekir.


Kötülük etmek amacıyla yapılan iğne büyüsü

Zarar vermeyi amaçlayan büyülere genel anlamda “kara büyü” denilmektedir. Kara büyülerin yapılması tehlikelidir ve bu tarz büyülerin bozulması da oldukça zordur.

İğne büyüsünün kara büyü şeklinde yapılması aslında sabun büyüsünün farklı bir uygulamasıdır.

Büyü yapılacak kişiyi temsilen bir sabun alınır. Sabun kabaca insan bedenine benzetilecek biçimde yontulur. O kadar da detaylı bir heykelcik yapmaya gerek yoktur. Sadece baş, kollar ve ayaklar belli olursa yeterlidir.

Sabundan yapılan bu simgeye iğneler batırılarak büyü yapılır. Eğer kişinin duygusal bir acı yaşaması isteniyorsa karın bölgesine iğne batırılır. Eğer kişinin mantıksız davranıp yanlış kararlar alması arzulanıyorsa baş kısmına iğne batırılmaktadır.

İğne batırılmış sabun kalıbı gece vakti herhangi bir kuyuya ya da ırmağa atılır. Sabun eridikçe büyünün tesiri de artmaktadır. Sabun tam eriyip de iğneler suya düştüğünde büyü etkisini tam olarak göstermiş olur. Suyun içinde kalan iğneler pas ve yosun tutup rengini kaybettiğinde ise artık büyünün bozdurulması çok zor bir hal almış olur.

İğne büyüsünün bu türü eski çağlarda daha çok sarayda bulunan yüksek mertebeli şahıslara yönelik yapılırdı. Bu büyü, o dönemlerde saray entrikalarının etkili bir aracı durumundaydı.

İğne büyüsü nasıl bozulur?


İğne büyüsü kara büyülerden kabul edildiği için bozulması en zor büyülerden biri olarak kabul edilmektedir.

Arkaik metotlar denilen tekniklerle büyü bozdurulmaya çalışıldığında çoğu zaman faydalı sonuçlar alınmamaktadır.

Hatta bazen büyü bozdurulmaz sadece büyünün yönü değiştirilir. Yani büyü yapılan kişi kurtulur ama bu sefer de en yakınındaki kişilerden biri bu büyüye maruz kalmaya başlar. Bu duruma büyünün yön değiştirmesi denir.

Diğer bütün büyü türlerinde olduğu gibi iğne büyüsünde de büyünün tesirini gerçekten ortadan kaldıran şey İslami usullere göre yapılmış dualardır.


İğne büyüsünü bozmak için hangi dua okunmalıdır?

İğne büyüsünün bozulmasına vesile olan ve kişiyi bu illetten kurtaran dua Kur’an’ın Felak suresidir.

Felak suresi iplere düğüm atılarak büyü yapılmasından bahseden ve büyüden korunmak için Allah’a sığınmak gerektiğini vurgulayan kısa bir suredir.

Bu sure sadece birkaç ayetten oluştuğu için birkaç dakikada ezberlenebilecek bir duadır. Büyüyü tesirsiz bıraktığı gibi kişiyi ruhsal vesveselerden de kurtarır ve ruha esenlik verir.

Kişi abdest aldıktan sonra 2 rekat namaz kılarsa ve bu sureyi bir defa okursa inşallah büyünün hiçbir hükmü kalmayacaktır.

Bazen büyüye maruz kalan kişi o kadar zor duruma düşer ki bu duayı okumaktan dahi aciz duruma düşebilir. Bu durumda bir yakını Felak suresini kendisine büyü yapılmış olanın yüzüne karşı birkaç defa sesli biçimde okumalıdır. Bu uygulama ile de inşallah büyü etkisiz kılınabilecektir.

Önemli bir tavsiye

Son zamanlarda özelikle aşk konusunda büyüye tevessül ederek medyumların kapısını çalan çok sayıda kişi olduğunu üzülerek müşahede ediyoruz.

Büyü yapmak yedi büyük günahtan biridir ve kesinlikle dinen yasaklanmıştır. Ayrıca büyü yapmak tehlikeli bir süreçtir ve kişiye ciddi zararlar verebilir. Bu sebeple okurlarımıza büyü yapmak yerine dua etmenin salim yolunu tutmalarını tavsiye ediyoruz.

Unutmayın ki büyü şeytani, dua ise rahmani bir çabadır. Konuyla alakalı olarak son zamanlarda En Etkili Aşk Duaları adlı bir kitap yayımlandı. Bu kitabı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kitaba ulaşmak için tıklayınızEserle ilgili yapılan yorumların bir kısmını aşağıda bulabilirsinizRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...